Termék információk
Az Eat Real Lencse chips fehérjében gazdag, ropogós.
40%-kal kevesebb zsírt tartalmaz, mint a hagyományos burgonya chips.
Vegán, vegetáriánus, gluténmentes, kóser (KLDB, OU)
Tengeri Sóval
Összetevők: lencse liszt (48%), burgonyakeményítő, növényi olaj (repce), tengeri só.
Paradicsom és Bazsalikom
Összetevők: lencse liszt (48%), burgonyakeményítő, növényi olaj (repce), kukoricaliszt, paradicsom és bazsalikom fűszerkeverék (2.5%) (rizsliszt, cukor, dextróz, só, paradicsompor, élesztőkivonat por, vöröshagymapor, fűszernövények (beleértve bazsalikom), fokhagymapor, savanyúságot szabályozó anyag (citromsav E330), természetes színezék (paprika kivonat E160c), természetes aromák, fűszerek).
Chili és Citrom
Összetevők: lencse liszt (48%), burgonyakeményítő, növényi olaj (repce), só, chili és citrom fűszerkeverék (2.5%) (só, rizsliszt, fűszerek (beleértve chili), élesztőkivonat por, fokhagymapor, vöröshagymapor, savanyúságot szabályozó anyag (citromsav E330), természetes aromák, citromlé por (1%) (maltodextrin nem génmódosított kukoricából, citromlé), természetes színezék (paprika kivonat E160c)).
Antioxidáns hatás
A lencse a kutatások szerint igen gazdag antioxidáns vegyületekben, melyek a szabad gyökök megkötése révén fontos szerepet töltenek be a betegségmegelőzésben. A lencsében olyan szabad gyökfogó anyagokat sikerült kimutatni, mint a C- és E-vitamin, glutation, valamint számos fenolos jellegű vegyület. Ezek alapján lehet abban valami, hogy a lencse szépít, hiszen az arc ráncosságának egyik oka a szabad gyökök károsító hatásában is keresendő.
Tejérzékenység étele
A tejérzékenység oka, hogy a betegek nem képesek lebontani a tejben lévő cukrot (laktóz), ennek következtében állandó hasmenéses panaszaik vannak. A betegség általában már gyermekkorban jelentkezik, amikor a hasmenés sokkal veszélyesebb, mint felnőtteknél, hiszen nagy a kockázata a gyors kiszáradásnak. Kimutatták, hogy ilyen esetben lencséből és rizsből álló ételekkel úgy lehet megszűntetni a panaszokat, hogy közben a szükséges energiát és fehérjét is be tudjuk vonni a szervezetbe. Ha szükséges, szójatejjel vagy más tejszerű, de tejcukrot nem tartalmazó növényi itallal ki lehet egészíteni ezt az étrendet. A tapasztalatok azt mutatják, hogy az így táplált gyerekek egészségesen fejlődnek minden tekintetben.
Immunerősítő hatás
A lencsében találhatók olyan összetett komponensek, melyek képesek fokozni egyes immunrendszeri működéseket. Az eddigi vizsgálatok szerint ezek az anyagok azokat az immunsejteket tudják stimulálni, melyek felelősek pl. a vírusok elleni védelemért is. A fokozott működés, eredményeként nagy mennyiségű interferont termelnek a sejtek, mely mobilizálja és készültségi hadrendbe állítja az egész immunhadsereget.
Cukorbetegség elleni hatás
A lencséből készült ételek kedvező hatással vannak a cukorbetegekre, mivel a lencsében levő keményítőből lényegesen kevesebb szőlőcukor szívódik fel, mint pl. a búzakeményítőből. Ezáltal a vércukoremelő képessége is lényegesen kisebb. Ennek ellenére mégsem nehezen emészthető. Ezen előnyös tulajdonságai alapján a táplálkozástudomány úgy véli, hogy a hüvelyesek és ezen belül a lencse napi fogyasztása rendkívüli módon segíti a betegségek megelőzését.
Népgyógyászati felhasználás
A népgyógyászatban a lencsét vérszaporító és „vértisztító" hatásúnak vélik (a vértisztítás, mint hatás meglehetősen téves megfogalmazás, hiszen azt a képzetet sugallja, mintha lennének olyan ételek és szerek, melyek a vért tisztábbá teszik, ez azonban ebben az értelemben nem lehetséges). A vörös lencsét emellett nemi vágy fokozására és a meddőség megszüntetésére is javasolják. Azonban az eddigi tudományos vizsgálatok ezen alkalmazási területek megalapozottságát nem tudták megerősíteni.